Kniha: Manželské postele

Pri zariaďovaní Vašej spálne nikdy nezabúdajte na to, že je je veľmi dôležité, vybrať si správnu posteľ. Zariaďujte si so svojou manželskou či priateľkou spálňu alebo jednoducho potrebujte novú posteľ? Presvedčte sa o tom, že je Vaša posteľ naozaj správna. V knihe sa dozvieme ako vybrať posteľ.

Aké by mali byť rozmery manželskej postele?

Rozmery sú veľmi dôležitým faktorom samotnej postele. Šírku priestoru by mal mať jeden človek aspoň 80 centimetrov. Veľmi populárne sú postele veľkých rozmerov. O tom, akú veľkú posteľ naozaj potrebujte sa rozhodujte najmä podľa Vášho dostupného priestoru v spálni. Ak máte menšiu spálňu nepotrebujte posteľ veľkých rozmerov. Ak je Vaša spálňa dostatočne veľká a túžite posteli s veľkými rozmermi, môžete si ju do Vašej spálne zvoliť. Okrem toho, o veľkosti našej postele rozhoduje komfort spánku a dôležité sú naše predstavy o pohodlí. Veľmi dôležitá je dĺžka postele, mala by byť približne o 20 centimetrov väčšia než je výška človeka. Väčšina klasických postelí má dĺžku 200 centimetrov.

Záleží na kvalite postele?

Existuje veľa druhov manželských postelí a na trhu ich nájdeme viac než dosť. Avšak nie všetky postele sú aj kvalitné. Preto dbajte na výber postele, ktorá bude naozaj kvalitná. Takisto dbajte na bezpečnosť použitého materiálu postele. Manželská posteľ musí byť stabilná a predovšetkým ergonomická. Ak by to posteľ nespĺňala, mohli by Vás začať trápiť problémy s chrbticou.

Aký je vhodný materiál manželskej postele?

Na výber materiálu pre manželské postele existuje veľa možností, napríklad dyhované, čalúnené, kovové postele. Veľmi obľúbené sú tiež postele vyrobené z masívneho dreva. Pri výbere materiálu je dôležitým hľadiskom bezpečnosť materiálu. Pri výbere drevenej postele je dobré sledovať hrúbku materiálu, ktorá by mala byť približne 25 milimetrov. Hrúbka rozhoduje o celkovej pevnosti, životnosti postele a tiež nosnosti.

Ako vybrať matrac postele?

Kvalitný matrac je tiež dôležitý pre zdravý a kvalitný spánok. Keď si zakúpite nekvalitný matrac, môžete sa ráno zobúdzať s bolesťou chrbtice alebo sa môžete cítiť unavene. Radšej matrac kupujte v špecializovaných obchodoch, kde Vám dokážu poradiť a pomôcť s výberom.

Výber manželskej postele nie je drahá investícia, a preto pri rozhodovaní nešetrite. Dobrý spánok je  dôležitý.

 

Komentáre vypnuté na Kniha: Manželské postele

Filed under Nezaradené